آیا آمازون زودتر از اپل به نخستین کمپانی تریلیون دلاری جهان تبدیل می شود؟ – دیجیاتو – گل دانلود

ارسال شده توسط

تا به امروز بسیاری پیش بینی کرده اند اپل نخستین شرکتی خواهد بود که به ارزش ۱ تریلیون دلار در بازار می رسد؛ رقمی که با ضرب ارزش سهام فعلی این کمپانی در تعداد سهام فروخته شده به دست می آید
اگرچه کمپانی تولیدکننده آیفون به نظر شانس بیشتری برای دستیابی به این هدف دارد، باید این نکته را در نظر گرفت که سهام اپل در عرض یک سال ۲۴ درصد رشد کرده اما رشد ارزش سهام آمازون در بازه زمانی مشابه، برابر با ۸۳ درصد بوده است.

تا به امروز بسیاری پیش بینی کرده اند اپل نخستین شرکتی خواهد بود که به ارزش ۱ تریلیون دلار در بازار می رسد؛ رقمی که با ضرب ارزش سهام فعلی این کمپانی در تعداد سهام فروخته شده به دست می آید. طی ماه مه گذشته، ارزش هر سهم از اپل معادل ۱۵۳ دلار بود که ارزش کلی آن را به ۸۰۰ میلیارد دلار می رساند. از آن زمان، ارزش این سهام با افزایشی قابل توجه به ۱۷۶ دلار به ازای هر سهم رسیده که سبب می شود اپل ارزشی معادل ۸۹۳ میلیارد دلار داشته باشد.

نمودار رشد ارزش سهام آمازون

آمازون مدتی پیش با عبور از مایکروسافت، به دومین کمپانی سهامی عام ارزشمند جهان تبدیل شد و با ارزش ۷۵۲ میلیارد دلاری فعلی، شان زیادی برای شکست اپل در نبرد تبدیل شدن به نخستین شرکت تریلیون دلاری دارد. برای رسیدن به این مهم، ارزش سهام آمازون باید تا ۲۲ درصد رشد کرده و به ۲۰۶۲ دلار به ازای هر سهم برسد.

با توجه به تمام این مسائل، اپل تنها به رشدی ۱۲ درصدی نیاز دارد و کافیست ارزش هر سهم به ۱۹۷٫۲۰ برسد تا رویای اهالی کوپرتینو به واقعیت تبدیل شود. با این حال، مسیری که اپل در پیش دارد آنقدر که به نظر می رسد هموار نیست و ممکن است کمپانی آمازون بازی را به نفع خود تغییر دهد.

آمازون در حال حاضر سرویس های ابری، اسپیکرهای اکو که محبوب ترین محصولات بازار در دسته بندی خود به حساب می آیند و دستیار دیجیتالی الکسا که یکی از دو دستیار برتر حال حاضر است را در اختیار دارد و روز به روز قراردادهای همکاری بیشتری به امضا می رساند. در همین حال، به نظر می رسد فروش موبایل پریمیوم آیفون X با انتظارات همخوانی ندارد و شرایط به جایی رسیده که اپل بخشی از سفارشات خود برای نیمه نخست ۲۰۱۸ را کاهش داد.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *